Жодна кухня не обходиться без миючих засобів для посуду. У відділі побутової хімії ми купуємо товари за звичкою або спираючись на вартість. Разом з тим, ціни на миючі засоби для посуду залежать від якості сировини, дизайну упаковки, популярності бренду. Розберемося, які бувають засоби, чим вони відрізняються і які підійдуть для вашого будинку.
На що звернути увагу при покупці
Вибираючи засіб для ручного миття посуду, зверніть увагу на його очисну здатність. Засоби з щадним складом можуть не впоратися з серйозними забрудненнями. І навпаки: побутова хімія, яка здатна очистити посуд від чого завгодно, складається з більш агресивних компонентів.
Інший момент – розхід засобу. Якщо воно добре піниться, однієї упаковки вистачить надовго. Разом з тим, пишна піна з'являється через лауретсульфат натрію (SLS, лаурет) і стабілізатори.
Лаурет подразнює і сушить шкіру, але не шкодить здоров'ю. Коли ви миєте посуд, засіб потрапляє на вашу шкіру на кілька хвилин, після чого ви змиваєте його водою. Засоби з SLS безпечні, коли ви використовуєте їх в побуті, так як контакт з ними триває недовго.
Якщо у вас чутлива шкіра рук, придивіться до безсульфатних засобів. Шкода від них практично нульова. До того ж, такі кошти менше забруднюють навколишнє середовище. Лаурет отримують з кокосового масла або з нафти. В останньому випадку виробництво вдаряє по екології.
Серед побутової хімії зустрічаються не тільки гелі для посуду, а й спеціальні порошки. Вони відрізняються за складом від звичайного прального порошку. І, на відміну від гелів, вони добре очищають раковину.
Як розібратися в складі миючих засобів
Останнє по порядку, але не менш важливе - склад. Розглянемо компоненти, які частіше за інших додають в побутову хімію.
- ПАР - поверхнево активні речовини. До них відноситься SLS. Завдяки їм рідина для миття посуду справляється з жиром і забрудненнями. Більшість з них безпечні, але є і заборонені - наприклад, неонол.
- Загусники, які роблять засіб в'язким. Через структуру воно витрачається повільніше. Найпоширеніші - хлорид натрію і кокамід DEA.
- Комплексоутворювачі пом'якшують воду. У жорсткій воді утворюється менше піни, засіб гірше очищає посуд.
- Антибактеріальні та протимікробні компоненти. В основному використовують мурашиний альдегід (формальдегід). Він небезпечний тільки при попаданні всередину. При контакті зі шкірою він незначно подразнює її, і дія речовини швидко проходить.
- Компоненти догляду. Виробники не завжди додають їх до складу. Гліцерин, екстракти рослин, алое вера, пом'якшують подразнюючу дію SLS.
- Феноксіетанол одночасно відноситься і до доглядових компонентів, і до консервантів. І хоча він зволожує шкіру, при концентрації більше 1% викликає алергічні реакції.
Купівля в «33м2»
В інтернет-магазині «33м2» купити миючий засіб для посуду для будинку навіть зручніше, ніж в найближчому супермаркеті. Ми додали в каталог товари не тільки відомих марок, але і вироблені в Україні. На сайті ви також знайдете миючі для посудомийок. Якісні, безпечні, але при цьому дешеві засоби для чистки посуду - вже в продажу!
У мережі магазинів 33м2 ми регулярно проводимо акції та розпродажі. Щоб нічого не пропустити і прийняти участь, ви можете:
- Підписатися на наші сторінки в Facebook і Instagram;
- Завантажити мобільний додаток 33м2;
- Зареєструватися на сайті і стежити за персональною розсилкою в месенджері;
- Прочитати розділ «Всі акції» на сайті.
Також ми запустили програму лояльності, щоб зробити ваш шопінг приємнішим і економнішим. Коли ви оформляєте нашу бонусну карту, то стаєте учасником програми. Після кожної покупки ви отримуєте бонуси. Ними можна оплатити аж до 50% ціни товарів.